Вовна для валяння

Для валяння використовуються різні види вовни.
Овеча шерсть:
Меринос – шерсть високогірних овець-мериносів, дуже тонка, добре тримає форму. Особливо цінується австралійський та новозеландський меринос. Підходить для всіх видів валяння;
Коррідейл – вовна помісі баранів породи Лінкольн та самок мерино. Вовна має яскравий блиск, підходить для сухого валяння, тонка, пружна, колеться. Виріб із цієї вовни буде більш важким та щільним;
Венслідейл – шерсть англійської вівці з характерними довгими кучерями та шовковистістю. Підходить для валяння ажурних та повітряних виробів.
Також для валяння використовується шерсть альпаки – м'яка, легка, стійка до забруднення та дуже легка.
Використовується у валянні також кашемір – шерсть гірської кози. Це найтепліша вовна, яка підходить під всі види валяння. Гіпоалергенна. Чудово підходить для виготовлення шалі.
Також вовну розрізняють на вигляд:
Топс, гребінна стрічка – це шерсть без остевого волосся, яка ретельно вичісується на чесальній машині. Волокна цієї вовни витягнуті в одному напрямку, а також покладені у стрічку. Топс ідеально підходить для мокрого валяння, але застосовують і для сухого. З неї виготовляють шарфи, рукавиці та одяг.
Слівер – незабарвлена шерсть, у якій немає грубих волокон. Це найдешевший матеріал, який проходить мінімальну обробку. Слівер промивають і вичісують, але все ж таки він має у складі сміття. Слівер підходить для всіх видів валяння, його застосовують для основи іграшок, викладають між основними кольорами та набивають іграшки.
Кардочес – вовна, яка має поплутані волокна. Кардочес використовують переважно для сухого валяння.